Bu 5 ipucu ile tatillerde çok fazla yemek yemekten kurtulacaksınız

Yaz mevsimi; sevdiklerinizle birlikte olmak, onlarla en lezzetli yemekleri yemek, vücudun ve ruhun dinlenmesidir. Sıcaklara dayanamayıp yediğimiz dondurmalar, kalorili içecekler… Hepsini bir ortaya getirin ve bu aylarda ne kadar kalori alacağınızı anlayacaksınız. Tatilden sonra tartıya çıktığınızda ekseriyetle pişmanlıkla dolu musunuz? Bu ipuçları, fazladan tatil kilosu almanızı engelleyecektir.

Tatillerde kilo almak geçmişte kaldı.

Bu ipuçlarını takip edin ve bu yıl tatillerde çok fazla yemek yemeyeceksiniz

1. Planlama

Yemeklerinizi planlayarak, makûs beslenme alışkanlıklarından ve ortalarda sinsi atıştırmalıklardan kaçınacaksınız. Tatillerde ne yiyeceğinizi bulmaya çalışın. Akabinde, ne yemek istediğinize ve neyi seçeceğinize karar verebilirsiniz.

2. Su için

Tatillerde bol su içmek kıymetlidir. Bu, hiç öbür içeceklerden içmemeniz gerektiği manasına gelmez, lakin bu sisteme bağlı kalmaya çalışın: Bir bardak rastgele bir içecek içmeden evvel iki bardak su için. Bu formda, susadığınız için çok fazla o içeceklerden içmekten kaçınacaksınız.

3. Daha küçük bir tabakta yiyin

İşte daha az yemenizi sağlayacak bir püf noktası: Daha küçük bir tabak seçin. Büyük bir tabak, doğal olarak yemek için daha fazla alana sahiptir, bu da üzerine daha fazla yiyecek kürek çekmenize ve daha büyük bir porsiyon yemenize neden olur. Daha küçük bir tabak alın ve otomatik olarak daha az yiyeceğinizi göreceksiniz!4. Kalorilerinizi biriktirmeyin

Muhtemelen hepimiz bunu yapmışızdır: Gündüz mümkün olduğunca az ye, böylelikle geceleri istediğimiz her şeyi yiyelim. Ne yazık ki, bu metot aslında verimsizdir. Çok az yediğinizde kan şekeri düzeyiniz düşer ve çok fazla (sağlıksız) yemek yeme isteği duyarsınız. Tatilde yemeklerden birkaç saat evvel biraz meyve yahut zerzevat ya da birkaç kuruyemiş yemek çok daha güzeldir. Bu halde, akşamları çok yeme dürtüsüne sahip olmayacaksınız.

5. Gereğince uyuduğunuzdan emin olun

Yorgun olduğunuzda daha çok acıkırsınız. Gecede beş saatten az uyuduğunuzda, bedeniniz yemeğin sonunda kendinizi tok hissetmenizi sağlayan hormonlardan daha azını üretecektir. Bu nedenle, âlâ bir gece uykusu aldığınızdan emin olun! Her gün kesinlikle en az 8 saat uyumaya itina gösterin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*