Boşanma kademesindeki kocasının meskenini yaktı

Olay, Pir Sultan Abdal Mahallesi İlham Aliyev Caddesi üzerinde müstakil bir konutta meydana geldi. 3 çocukları bulunan Yazgı – Osman Bekirke çifti, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 11 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldı. Yaşanan tartışma sonucu Yazgı Bekirke eşi hakkında 45 gün uzaklaştırma kararı aldı. Kocasının konuta gelemediği müddet içerisinde Yazgı Bekirke, eşyaların büyük bir kısmını yeni tuttuğu konuta taşıdı. Osman Bekirke’nin tıpkı mahallede oturan kardeşi ağabeyini cep telefonu ile arayarak perde ve eşyaların büyük bir kısmının olmadığını söyledi. Bir çilingirci yardımı ile meskenine giren Osman Bekirke eşyaların büyük bir kısmının götürüldüğünü görünce kilidi değiştirip, polise şikayette bulundu.

EVE GİDEN MUKADDERAT BEKİRKE, KONUTU ATEŞE VERDİ

İddiaya nazaran, tabiri alınmak üzere emniyet amirliğine çağrılan Mukadderat Bekirke aldığı eşyaların kendine ilişkin olduğunu ve meskende kimi özel eşyalarını belirterek, onları da almak istediğini söyledi. Osman Bekirke, polisin isteği üzerine anahtarı eşine verdi. Meskene giden Mukadderat Bekirke, argümana nazaran eşyalarını aldıktan sonra meskeni ateşe verdi.

Eşinin ruhsal problemleri nedeniyle ayrılmaya karar verdiklerini söyleyen Osman Bekirke, hem eşinden hem de anahtarı ona vermesini isteyen polis memurlarından şikayetçi olduğunu söyledi. Eşinin hakkında 42 gün evvel 45 günlük meskenden uzaklaştırma kararı aldırdığını belirten Bekirke, “Evden uzaklaştırma kararı aldırdığı gün boşanma davası açtım. Meskene gelip gidemediğim için eşyaların büyük bir kısmını yeni tuttuğu meskene taşımış. Kadeşim bana bunu söyleyince meskene çilingirci yardımı ile girdim, kilidi değiştirdim. Eşyalarımı götürdüğü için şikayetçi oldum. Emniyet amirliğine geldi. Benden kalan özel eşyalarını almak için anahtarı istedi. Polis memurları da vermemi istedi. Bende anahtarı verdim. Kalan eşyalarını alıp götürürken babamdan bize kalan konutu de ateşe vermiş. Beni daima mevtle tehdit ettiği için garson olarak çalıştığım işyerinden de ayrıldım. Hem eşimden de ona anahtarı vermemi isteyen polis memurlarından şikayetçiyim” dedi.

Osman Bekirke, büyük olan 12 yaşındaki çocuğunun kendi yanında başka iki çocuğunun ise eşi ile birlikte kaldığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*