Beşiktaş karşı çıkmıştı! Ünlü yorumculardan Gaziantep FK ve Hatayspor tepkisi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatayspor ve Gaziantep FK ligden çekildiklerini açıkladılar. 

İki takımın ligden çekilmesinin ardından TFF, geriye kalan maçlarda rakip takımlara üç puan yazılmasına karar verdi. 

Beşiktaş karşı durdu

Bu karara başta Beşiktaş ve bazı kulüpler karşı dururken futbol yorumcularından da tepki gösterenler oldu. 

Ahmet Çakar tepki gösterdi

Beyaz TV’de yayınlanan Derin Futbol programında konuşan eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, kararın yanlış olduğunu vurguladı. 

Çakar, açıklamasında “Şampiyonlar Ligi ve EuroLeague kuralı uyguladı. Gaziantep ve Hatayspor’un bütün maçları geçersiz sayılmalı. Beşiktaş haklı.” dedi. 

“Rusları tüm spor dallarından ihraç ettiler”

Ahmet Çakar’ın programda konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

“Farklı bir spor dalı olmasına rağmen bir örnek var. Rusya-Ukrayna savaşından sonra  EuroLeague ve dünyadaki bütün sportif organizasyonları Rusları tüm spor dallarından ihraç ettiler. Fakat o anda EuroLeague’de CSK Moskova, Zenit ve Khimki Moskova’yı o dakikadan sonra EuroLeague komitesi ihraç etti. Peki EuroLeague ne karar verdi?”

“Fenerbahçe son sekize kalamadı”

Ahmet Çakar’ın sorusuna cevap veren Abdülkerim Durmaz, şunları söyledi:

“O ana kadar Rus takımlarıyla oynanan bütün maçları ve oynanacak bütün maçları yok kabul ettiler. Fenerbahçe bu Rus takımlarının hepsini yendiği için sekize kalmasın gerekirken sekize kalamadı. “

“Beşiktaş haklı diyorum”

Bunun üzerine sözlerin devam eden Ahmet Çakar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

“Demek ki EuroLeague gibi aşağı yukarı buna benzer bir olaydı. EuroLeague’de üç takım ihraç oldu. Bizde ise iki tane Süper Lig takımımız büyük felaket nedeniyle devam edemediler. Mantık olarak aynı. EuroLeague bütün Rus takımlarının oynadığı maçları sıfır saydı. Bana göre Hatay ve Antep’in sezonun ilk haftasından son haftasına bütün maçların sıfır çekilmesi lazım. Bütün puanların rakiplere yazılması lazım. Hakkaniyet bunu gerektirir. Beşiktaş haklı diyorum. Bunu geçen hafta da söyledim evvelsi hafta da söyledim.”

Peki Türkiye Futbol Federasyonu çekilen takımların maçlarını saymasaydı puan durumu nasıl olurdu?

Süper Lig’de 60 puanla lider konumda bulunan Galatasaray, 51 puanla liderliğini sürdürürdü. 54 puanla liderin en yakın takipçisi Fenerbahçe ikinci ve 49 puandaki Beşiktaş ise 48’er puanla üçüncü zirve takiplerini devem ettirirdi. Lider Galatasaray’ın Fenerbahçe ve Beşiktaş’la arasında puan farkı 3 puan fark bulunacaktı. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*