Apple Store kapatıldı; “Performansımız başlamak üzere”

Apple Store kapatıldı; “Performansımız başlamak üzere”
Apple Store kapatıldı; “Performansımız başlamak üzere”

“Peek Performance” mottolu Apple etkinliği öncesinde beklenen oldu ve yeni ürünler için Apple Store kapatıldı. Peki neler geliyor?

8 Mart Apple etkinliği öncesinde Apple her zaman gerçekleştirdiği bir adımı attı ve “Performansımız başlamak üzere” dediği önemli sunum öncesinde Apple Store’u kapattı. Şu an Apple’ın resmî sitesinden herhangi bir ürün satın alınamıyor. Apple Store saat 22:00 gibi tekrar aktif hale gelecek ve bu olduğunda Peek Performance etkinliğinde tanıtılan tüm yeni ürünler sitedeki yerini almış olacak. Saat 21:00 itibarıyla başlayacak 2022’nin ilk Apple etkinliği kapsamında ilk olarak Mac Studio lanse gelecek gibi görünüyor. Bu bilgisayar modeli, Mac mini ile Mac Pro arasına konumlandırılacak. Mac mini’nin profesyonellere özel hali olacak gibi duran Mac Studio, yüksek ihtimalle M1 Pro / M1 Max işlemciler üzerine kurulacak. Etkinlik kapsamında ayrıca 5G’ye sahip en ucuz iPhone modeli olacak iPhone SE 5G de lanse edilecek. Bu telefon mevcut iPhone SE ile aynı tasarıma sahip olacak.

Kaynaklara göre etkinlikte 27 inç Apple Studio Display isimli monitör modeli de gelecek. Bu A-Serisi işlemciye ve iOS işletim sistemine sahip olacak iddiası ortaya atılan ürün, 27 inç bir LCD ekrana sahip olacak ve Pro Display XDR’dan daha uygun fiyatlı bir seçenek olacak.

Etkinlikte yeni iPad Air de olacak gibi duruyor. A15 Bionic ya da bir iddiaya göre M1 işlemciye sahip olacak ürün, mevcut iPad Air’den tasarımsal olarak sadece yeni mor renk seçeneğiyle ayrılacak. Apple’ın etkinlikte iPhone 13 ve 13 mini için şimdi sunulmayan yeşil renk seçeneğini duyuracağı da gelen en son bilgiler arasında yer alıyor. Bu arada Apple’dan yakında yeni tasarıma sahip bir 30W GaN şarj cihazı da gelebilir.

Apple bu yılın sonunda ise gelişmiş kablosuz kulaklık AirPods Pro 2, Watch Series 8, Watch SE 2, sporculara özel yeni Watch ve iPhone 14 ailesini tanıtacak. Ayrıca firma yeni Mac Pro ve iMac Pro üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Ayrıca 7K çözünürlükte üst seviye bir monitör de yolda bulunuyor.

8 Mart Apple etkinliği yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*