Antalya’da otobüsten indikten sonra öldürüldü: Kan davası olabilir

Anyalya’nın Manavgat ilçesindeki  D-400 karayolu otogar kavşağında Diyarbakır’dan Antalya’ya gelen otobüsten inen yolcu, kısa müddet sonra silahlı akına uğradı.

Otobüsü takip ettiği belirtilen hafif ticari araçtan tabancayla açılan 3 el ateşte başından vurulan yolcu, yere yığıldı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine, çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi.

Vurulan kişi öldü

Sağlık grubunun yaptığı denetimde bu kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Üzerinden kimlik çıkmayan kişinin Nazmi Kaplan ismine alınan biltele otobüste seyahat yaptığı belirlendi.

Yanında bavulu ve el çantası bulunan ölen kişinin cansız vücudu, yapılan incelemenin akabinde Antalya İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Çevredekiler de yaralandı

Polis, yaşananları tedirginlikle izleyen yolcuları, yakındaki Manavgat otogarına gönderdi. Açılan ateşte mermilerden 2’sinin etraftaki mesken ve iş yerine de isabet ettiği tespit edildi.

İş yerinin camı kırıldı, öteki kurşun Mehmet Dinç’in (69), 5066’ncı Sokak’taki meskeninin penceresinden içeri girip duvara isabet etti.

“Arkadan gelen ticari araçtan 3 el ateş edildi”

Olaya şahit olan Manavgat Belediyesi paklık işleri çalışanı Süleyman Yıldırım, “Ben burada, ileride çalışıyordum. Bu otobüs geçti. Otobüs ışıkta durdu, kişi indi. Geriden gelen ticari araçtan 3 el ateş edildi. Vatandaş yere yıkıldı.” dedi.

Yıldırım, aracın plakasını görmediğini belirterek, çabucak ölen kişinin yanına geldiğini söyledi.

“Kan davası olabilir”

Nazmi Kaplan’ın indiği otobüsün sürücüsü Zeki Bayındır, şunları söyledi:

“Ben hiçbir şey fark etmedim. Ben Diyarbakır Bismilliyim, o da Diyarbakır Bismilli. Ben şahsen tanımıyorum lakin Kaplan ailesinden olduğunu biliyorum. 5-6 ay evvel Bismil’de bir olay oldu. Bu aile alacak verecek probleminden karşı taraftan 1 kişiyi öldürdü.

Bu olay bu nedenle olmuş olabilir. Kan davası olabilir. Büyük ihtimalle bizim otobüsümüzü Diyarbakır’dan buraya kadar takip ettiler. Zira iner inmez 10 saniye sonra silah sesi geldi. İner inmez sıktılar.”

“Bir baktık kurşun camı delmiş”

Kurşunlardan birinin meskenine isabet ettiği Mehmet Dinç de olay sırasında uyuduğunu, eşinin ise çabucak öncesinde pencere kenarına oturup yola baktığını anlatarak, “Hanım, balkon tarafında oturuyormuş, oradan yola bakıyormuş. 2 dakika evvel kalkmış, koltuk tarafına geçmiş. ‘Az bir uzanayım.’ demiş oraya.

Ondan sonra şakır şakır kurşun sesi gelince fırlamış. Bana, ‘Buraya bir şey düştü.’ diyor lakin ne düştü? Bir baktık kurşun camı delmiş. Televizyona isabet etmemiş, masanın altında yamulmuş yatıyor bu türlü kurşun. Hanım 2 dakikayla kurtuldu.” dedi.

Polis çalışma başlattı

DHA’nın haberine nazaran; polis, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*