Amazon, Clubhouse benzeri müziğe odaklanan AMP ile karşımızda

Amazon, Clubhouse benzeri müziğe odaklanan AMP ile karşımızda
Amazon, Clubhouse benzeri müziğe odaklanan AMP ile karşımızda

Alışveriş devi Amazon, bugün Clubhouse benzeri müziğe odaklanan AMP uygulaması ile karşımızda yer alıyor. İşte detaylar;

Bir ara inanılmaz hale gelen ancak şu an eski popülerliğinden çok uzakta alan Clubhouse, bugün Twitter Spaces ve Spotify Greenroom gibi benzerleri sonrasında bir seçenek daha kazandı. Bugün bu alana giriş yapan Amazon, AMP ile Clubhouse benzeri yapıyı spesifik olarak müzik ile birleştirdi. İçerisinde lisansı alınan milyonlarca şarkı barındıran uygulama, kişilerin bu müzikler ile temelde kendi radyo programlarını ya da DJ şovlarını yapmasına imkân tanıyor. Takip / takipçi sistemi bulunan uygulama, hazırlanan şovlara başka kişilerin sesli olarak katılım göstermesi için de basit bir altyapı sunuyor. AMP için “takipçileriniz ile canlı olarak müzik dinleyin” açıklamasını yapan Amazon, içerikleri önceden planlamak için çalma listesi dahil bazı araçları da kanal sahiplerine sunuyor.

Yapılan resmî açıklamaya göre AMP ilk olarak iOS için ABD merkezli olarak kullanıma sunuluyor. Servisin daha sonra Android için de geleceği ve ilk testlerin ardından küresel olarak kullanıma açılacağı aktarılıyor. Kullanmak için Amazon hesabına gerek duyan AMP, herhangi bir ücrete sahip değil.

Clubhouse en son kişilerin dahil oldukları sohbet gruplarına yazı ile dahil olabilmesine imkân tanıması ile ses getirmişti. Bazı diğer servislerdeki gibi toplu sohbetlere sesli olarak dahil olmak istemeyenler, sesli odalarda yazarak etkileşim kurabiliyor.

Temel amacı sesli sohbet olan Clubhouse uygulamasının bu hamlesini çok garip bulanlar bulunuyor. Ancak bu özellik uzun zamandır kullanıcılar tarafından isteniyordu. Çünkü kişiler gerçekten her zaman mikrofonlarını açarak bir sohbete dahil olacak durumda olmuyor. Ufak bir etkileşim için sürece yazı ile katkı sağlamak hiç fena görünmüyor.

Clubhouse benzeri Amazon AMP yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*