Almanya’da Türk genci 5.7 milyon euro dolandırdı

Bild’in haberine nazaran, Almanya Freiburg’da yaşayan 20 yaşındaki Emre, coronavirüs testleriyle müşterilerini 5,7 milyon euro dolandırdı.

Parayı aldı testleri göndermedi

492 bin corona testi için 5.7 milyon euro (yaklaşık 100 milyon TL) toplayan Emre’nin müşterilerden parayı aldıktan sonra testleri göndermediği belirtildi.

Bild, Emre’nin sözlerini paylaşırken, 20 yaşındaki Türk gencinin “İlk olarak Almanya’nın Yasal Sıhhat Sigortası Tabipleri Derneği’ne kayıt oldum. Bu, birkaç dakikamı aldı. Burada yalnızca testleri yaptığımı onaylamam gerekiyordu. Ben de binlerce kişinin testini onayladım ve devlete gönderilmesini sağladım” formunda konuştuğunu vurguladı.


Babasının üç farklı test merkezi olduğunu söyledi

Haberde babasının üç farklı test merkezi olduğunu söyleyerek binlerce kişiyi dolandıran Emre’nin sahibi olarak da en çok gittiği barın adresini verdiğinin altı çizildi.

5.7 milyon euro dolandırdı

Mart ve Haziran 2021 tarihleri ortasında toplamda 492 bin test yaptırdığını söyleyerek 5.7 milyon euro dolandıran Emre’nin Eylül ayında parayı aldığı belirtilen haberde, 800 euro maaşı olan Emre’nin hesabına geçen para sonrası banka çalışanlarının polise ihbar etmesiyle yakalandığı bildirildi.

Bremen’de de öbür bir Türk genci 8,2 milyon euro soygun yapmıştı

Daha evvel de Türk asıllı Yasemin Gündoğan’ın, Almanya’nın Bremen kentinde çalıştığı şirketten 8,2 milyon euro çaldığı tez edilmişti. Alman basını Gündoğan’ın soygunda kendisine yardım eden arkadaşlarıyla Ege’de bir villada kaldığını yazmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*