Almanya Düren Alevi Kültür Merkezi’ne hücum

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı Düren’de bulunan ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’na bağlı (AABK) Düren Alevi Kültür Merkezi’ne bu sabah saatlerinde hücum gerçekleştirildi.

Kimliği şimdi belirlenmeyen bireyler tarafından yapılan akında kültür merkezinin camları kırıldı. Almanya polisinin verdiği bilgilere nazaran, saldırıyı yapanın şimdi aşikâr olmadığı ve incelemelerin sürdüğü belirtildi.

HDP’li Turgut Öker ise yaptığı açıklamada, “Türkiye’de son periyotlarda Cemevlerimize yönelik yapılan taarruzlar, Kartal Cemevi Lideri’ne kimliği meçhul bireyler tarafından hücumun olmasının akabinde, bugün Düren Cemevimizin camlarının kırılması tesadüf üzere görünmüyor. Umarız düşündüğümüz üzere değildir. Emniyet yetkililerinden mevzuya dair somut bir karşılık aldığımızda kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

SABAH’TAN SARITAŞ’A AKINDA ‘HUSUMET’ İDDİASI

Öte yandan iktidara yakın Sabah gazetesi, Alevi Vakıflar Federasyonu İkinci Lideri Selami Sarıtaş’a yönelik akında hasımlık olduğunu tez etti. Gözaltına alınan 9 kişi adliyeye sevk edilirken olayı dernek idaresinde üye olan Naki D.’nin başkanlık uğraşı için azmettirdiği öne sürüldü. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*