AK Partili vekiller: Halkımız zenginleşti

Türkiye Kömür İşletmeleri’nin (TKİ) hesap ve bilançolarının görüşüldüğü TBMM KİT Kurulu’nda tartışma çıktı.

ANKA Haber Ajansı’nın haberine nazaran, dünkü görüşmede CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komitesi CHP Kümesi sözcüsü Atila Sertel, TKİ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan’a, “Ücretsiz kömür dağıtımı yapılan aile sayısı, 4 yılda 2 milyon 451 binden 1 milyon 641 bine düşmüş. Yaklaşık 800 bin aile düşmüş dört yıl içinde. Dağıtılan kömür de 2 milyon 228 bin tondan 1 milyon 492 bin tona düşmüş yani yaklaşık 1 milyon ton düşmüş. Halk giderek fakirleşirken, ekonomik olarak büyük eza içindeyken bu yardım ölçüleri nasıl oldu da düştü” diye sordu.

CHP’li Sertel’in bu sorusuna AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan ve Antalya Milletvekili Kemal Çelik “Halkımız zenginleşti” diyerek karşılık verdi.

‘MİLLET YOKSULLUK İÇİNDE KIVRANIYOR’

Bunun üzerine Sertel, AK Partili vekillere reaksiyon gösteren Sertel, şunları söyledi:

“Halkımızın zenginleşip zenginleşmediğini önümüzdeki seçimde göreceksiniz. O denli makûs bir darbe vuracak ki halk size, muhalefet sıralarına bile sayıda azınlıkta geleceksiniz, göreceksiniz! Bakın, bunu, bugünü, bu söylemi tarihe not düşün. ‘Halk zenginleşti’ diyorsunuz. Bir milletvekiliniz çıkıyor ‘Soğan ekmek yiyin’ diyor, bir milletvekili çıkıyor ‘Aç mı var bu ülkede?’ diyor; ya millet aç, millet susuz, millet yoksulluk içinde kıvranıyor görmüyor musunuz? Doğal gazları kesiliyor, 4 milyon insanın elektriği kesiliyor, nasıl zenginleşti Kemal Beyefendi? Nerede yaşıyorsunuz?”

“Sokağa çıksanız siz göreceksiniz de sokağa çıkacak yüzünüz kalmadı” diyen Sertel, “Gelsin benimle Kemal Beyefendi, gezelim Ankara sokaklarında, gidelim esnafa soralım bakalım, nasıl yangın var? Gelsin Kemal Beyefendi benimle, Keçiören’e gidelim. Bakın, İstanbul’da Sultanbeyli’ye gidelim ya, var mısınız? Sultanbeyli AKP’nin kalesi üzere. Açlıktan beşerler güç durumda” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*