70 km/s hıza çıkabilen iddialı elektrikli scooter: Segway GT2

70 km/s hıza çıkabilen iddialı elektrikli scooter: Segway GT2
70 km/s hıza çıkabilen iddialı elektrikli scooter: Segway GT2

Elektrikli bisiklet, motosiklet ve otomobil pazarı gibi elektrikli scooter pazarı da yerinde saymıyor. Bu sefer iddialı model Segway GT2 geldi.

Elektrikli scooter pazarında uzun zamandır yer alan Segway, 2022’ye GT2 isimli güçlü modeliyle sağlam bir başlangıç yaptı. Tasarımsal olarak yüksek performansa özel hazırlanmış kaslı bir yapısı olan scooter, toplam tam 3.000W güç sunan elektrik motorları üzerine kuruluyor ve bununla 70 km/s gibi çok yüksek bir hıza çıkabiliyor. Bir scooter için çok tehlikeli olabilecek hızları rahatlıkla görebilen Segway GT2, 11 inç lastikler üzerine kuruluyor. Aktarıldığı kadarıyla bu lastiklerin içerisinde patlama sonrası uzun süreli sürüş getiren özel bir katman bulunuyor.

3.000W güç sunan elektrik motorları ile 48 km/s hıza dört saniyede çıkabilen elektrikli scooter GT2, konforlu sürüş için etkili bir süspansiyon sistemi üzerine kuruluyor. 52 kg’lık bir gövde ağırlığı bulunan scooter, 150 kg’a kadar sürücüleri rahatlıkla taşıyabiliyor. Ön ve arka kısımda disk frenlerin kullanıldığı ses getiren kişisel ulaşım aracı, alanın süper otomobil benzeri seçenekleri arasına giriş yapıyor.

Bünyesinde birçok kalemde bilgi veren şeffaf bir renkli ekran yer alan GT2, tek şarjla kullanıma bağlı olarak 90 km kadar menzil getiriyor. Gelişmiş aydınlatma sistemleriyle gece sürüşlerini güvenli hale getiren şık seçenek, söylendiği kadarıyla yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Segway GT2 için şimdilik merak uyandıran fiyat etiketi ise maalesef açıklanmıyor. Ancak modelin ucuz olmayacağı her detayından belli oluyor.

Elektrikli scooter Segway GT2 yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*